استفاده از عطرها برای سلامتی

ارسال شده در مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵ موضوع عطر و ادکلن توسط

حتما برای شما هم این اتفاق افتاده است که وقتی گل تازه ای را بوییده اید، حس خوبی در شما ایجاد شده است و همان لحظه نفس عمیق تری کشیده اید. تنفس عمیییق!!

بوی گلها و گیاهان، بوی میوه ها؛ مثلا بوی سیب، حس تازگی و شادابی را به ما القا می کنند، ما بااحساس زنده ایم و با احساس زندگی می کنیم. اگر نسبت به چیزی حس خوبی داشته باشیم ، با آن رابطه خوبی برقرار می کنیم و اگر آن چیز، کارمان باشید، طبیعتا کارمان را به بهترین نحو انجام میدهیم.. وقتی حالتان خوب است حتی می توانید کوهی را جابجا کنید!!

حال خوب ما به چیزهای زیادی بستگی دارد. عوال زیادی در ایجاد حال خوب تاثیر دارند. یکی از این عوامل رایحه های خوب است..بوی گل ها، عطر میوه ها، و..

 

رایحه ی گل می تواند باعث تقویت حافظه و آرامش شود. “بوها” مى توانند بر روند ساخته شدن هورمون ها، گرایش هاى شخصى، حرارت بدن، سطح هورمون ها، ساخته شدنانسولین، سوخت و ساز بدن، سطح هورمون استرس، هورمون هاى جنسى، سیستم دفاعى بدن، افکار و واکنش هاى آگاهانه اثر بگذارند.

بوییدن گل ها به ویژه گل رز جهت تقویت حافظه بسیار موثر است. محققان دریافته اند با بوییدن گل رز، قسمتی از مغز که متعلق به یادگیری است، تقویت می شود.

هم چنین تاکید می شود بوییدن گل ها هنگام خواب تاثیر بیشتری بر مغز خواهد گذاشت.

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>