«رنو سامسونگ موتورز»و خودروی الکتریکی مخصوص حمل بار.

ارسال شده در تیر ۳۱ام, ۱۳۹۵ موضوع تکنولوژی,خودرو توسط

تسلا که اکنون یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودروهای الکتریکی جهان است و لی به تازگی شرکت «رنو سامسونگ موتورز» نیز اعلام کرده که تصمیم دارد به جمع تولید کنندگان خودروهای الکتریکی پیوسته و اولین نمونه از محصولات خود را به بازار عرضه کند.

electric-cars-charging-840x4201

شرکت یاد شده در بیانیه رسمی خود می گوید: «تا کنون توسعه خودروهای الکتریکی متمرکز بر جا به جایی مسافرین بوده است. هرچند که اکنون خودروهای تجاری، به عنوان نسل آتی خودروهای الکتریکی به شمار می روند. در حال حاضر وسایل نقلیه برقی در حال رشد هستند و پتانسیل جایگزینی نسل های قدیمی تر برای رفع مشکل آلودگی هوا را دارند.»
البته باید خاطر نشان کرد که محصول تسلا، خودرویی است که چند شخص را در خود جای می دهد که می توانند از آن استفاده کنند اما محصول رنو سامسونگ موتورز در واقع یک خودروی حمل بار خواهد بود.

خبرگزاری «Business Korea» گزارش می دهد که «رنو سامسونگ موتورز» تصمیم دارد خودرویی الکتریکی با وزن یک تن به تولید برساند که قادر است با هر بار شارژ، مسافتی معادل ۲۵۰ کیلومتر را طی کند. این در حالیست که تسلا مدل ۳، قرار است با هر بار شارژ مسافتی برابر را ۳۴۶ کیلومتر را طی نماید.

گفتنی است که برای توسعه و تولید این خودرو  چهار سال زمان نیاز است و  شرکت ها یمختلفی برای این کار دست به همکاری زده اند. در حال حاضر هنوز جزییات خودروی مورد بحث منتشر نشده و صرفا خبر توسعه آن تایید شده است.

نظرات بسته شده.