مشک و ماندگاری عطرها..

ارسال شده در مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۵ موضوع عطر و ادکلن توسط

شاید یکی از معیارهای شما در خرید عطر ، ماندگاری بالای آن باشد. ماندگاری بالا برای این است که شما مثل همه دوست دارید عطرتان سریع نپرد و اول صبح به عطر می زنید تا پایان روز و یا حداقل تا چند ساعت بوی ادکلن شما همراهتان باشد. ولی بارها شنیده اید که  ماندگاری بوی عطرهای به پوست شما و یا ترکیبات عطرتان ربط دارد. ما در این جا به یک عامل دیگر می پردازیم که در ماندگار بودن عطر بسیار موثر است.

مشک عامل ایجاد توازن در ترکیبات عطر و تثبیت کننده می باشد ، همچنین در افزایش ماندگاری رایحه تاثیر گذار است . سرعت تبخیر عطر را کاهش می دهد و پایداری سایر اسانس ها را بالا می برد . بنابراین یکی از عوامل کاهش ماندگاری عطرها را شاید بتوان استفاده از مشک های مصنوعی دانست ! زیرا جهت به دست آوردن تنها ۱ کیلوگرم مشک طبیعی نیاز به کشتار ۱۶۰ آهوی نر می باشد که این عمل در سال ۱۹۷۹ به دلیل منع در کشتار حیوانات متوقف گردید !

مشک یا Musk یکی از اسانس هایی ست که به صورت پایه ای در نت انتهایی تمامی عطرها کاربرد دارد . دلیل این امر آن است که مشک توان پخش شوندگی به عطر می دهد . مشک هایی که امروزه در عطرسازی کاربرد دارند اغلب به صورت شیمیایی ساخته می شوند و مشک طبیعی نیستند .

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>